2011 yilning fevral-may oylarida KRASS xodimlari GIZ tashkilotining O`zbekistondagi bo`limi taklifi bilan SPSS dasturida ma`lumotlar tahlilini amalga oshirdilar.
Apr-Iyul 2011 |
2011 yil aprel-iyul oylarida KRASS xodimlari EED tashkiloti (Germaiya) taklifi bilan Ozarbayjondagi GABA NNT loyihasi monitoringi va baholashni amalga oshirdilar
May 2011 |
2010 yil may – 2011 yil may oyida Butunjahon Bankining O`zbekistondagi vakolathonasi taklifiga binoan KRASS NNT xodimlari Iqlim o`zgarishi sharoitlarida qishloq xo`jaligida tavakkalchilikni kamaytirish masalalari bo`yicha seminarlarga yordam ko’rsatish va tashkil qilishda qatnashdilar
Avg 2011 |
2011 yilning avgust oyida KRASS O`zbekiston bo`yicha 174 NNT orasida O`zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Xorazm viloyatida qishloq xo`jaligini barqaror rivojlantirish va er va suvdan foydalanish bo`yicha ilg`or bilimlarni tarqatish uchun 15 mln. so`m miqdoridagi grantni qo`lga kiritdi. Mazkur grant doirasida 2012 yilning fevraligacha Xorazmda 800 ta fermerlar erlarni lazerli tekislash, tuproq sho`rlanish darajasini monitoring qilish, o`simliklarning azot o`g`itiga ehtiyojini aniqlash hamda suvdan samarali foydalanish masalalari bo`yicha o`qitiladi.

In February - May 2011 KRASS members have conducted data entry and analysis with SPSS software upon the request of GIZ in Uzbekistan
Apr-Jul 2011 |
In April-July 2011 project evaluation mission to GABA (Azerbaijan) was conducted by KRASS members upon a request of EED (Germany)
May 2011 |
In May 2010-May 2011 KRASS members participated in organization and facilitating workshops on Reducing the Vulnerability of Uzbekistan's Agricultural Systems to Climate Change upon request of the World Bank
Aug 2011 |
In August 2011 among 174 NGOs KRASS has won the grant from the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan and was awarded 15 000 000 UZS for the dissemination of the best practices of land and water use for sustainable development of agriculture in Khorezm, Uzbekistan Under this project, about 800 farmers will be trained on laser leveling of land, soil salinity monitoring, determining nitrogen needs of the plants and the soil, and rational water use
Nov 2011 |
Since November 2011 KRASS members are actively involved in conducting lectures at the newly established UNESCO Chair on Sustainable Development at Urgench State University