2011 yilning fevral-may oylarida KRASS xodimlari GIZ tashkilotining O`zbekistondagi bo`limi taklifi bilan SPSS dasturida ma`lumotlar tahlilini amalga oshirdilar.
Apr-Iyul 2011 |
2011 yil aprel-iyul oylarida KRASS xodimlari EED tashkiloti (Germaiya) taklifi bilan Ozarbayjondagi GABA NNT loyihasi monitoringi va baholashni amalga oshirdilar
May 2011 |
2010 yil may – 2011 yil may oyida Butunjahon Bankining O`zbekistondagi vakolathonasi taklifiga binoan KRASS NNT xodimlari Iqlim o`zgarishi sharoitlarida qishloq xo`jaligida tavakkalchilikni kamaytirish masalalari bo`yicha seminarlarga yordam ko’rsatish va tashkil qilishda qatnashdilar
Avg 2011 |
2011 yilning avgust oyida KRASS O`zbekiston bo`yicha 174 NNT orasida O`zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Xorazm viloyatida qishloq xo`jaligini barqaror rivojlantirish va er va suvdan foydalanish bo`yicha ilg`or bilimlarni tarqatish uchun 15 mln. so`m miqdoridagi grantni qo`lga kiritdi. Mazkur grant doirasida 2012 yilning fevraligacha Xorazmda 800 ta fermerlar erlarni lazerli tekislash, tuproq sho`rlanish darajasini monitoring qilish, o`simliklarning azot o`g`itiga ehtiyojini aniqlash hamda suvdan samarali foydalanish masalalari bo`yicha o`qitiladi.

В феврале – мае 2011 года сотрудники KRASSа провели анализ данных на SPSS по просьбе организации GIZ в Узбекистане
Апр-Июл 2011 |
В апреле-июле 2011 года сотрудники KRASSа участвовали в мониторинге и оценке проектной деятельности ННО GABA в Азербайджане по приглашению организации EED (Германия)
Май 2011 |
В мае 2010 – мае 2011 года по приглашению Мирового Банка в Узбекистане сотрудники KRASSа принимали участие в организации и проведении семинаров по вопросам снижения риска сельскохозяйственного сектора Узбекистана, вызванного изменением климата
Авг 2011 |
В августе 2011 года среди 174х ННО Узбекистана KRASS выиграл грант Олий Мажлиса Республики Узбекистан размером 15 млн. сум для распространения передовых знаний в области земле и водопользования и устойчивого развития сельского хозяйства в Хорезме. В рамках этого гранта планируется до февраля 2012 года обучить 800 фермеров в Хорезме вопросам лазерной планировки земли, мониторинго степени засоления почвы, определения потребности растений в азотных удобрениях, а также вопросам рационального водопользования.
Ноя 2011 |
Начиная с ноября 2011 года все научные сотрудники KRASSа привлечены в проведение лекций и семинаров на вновь созданной в УрДУ Кафедре Устойчивого Развития при UNESCO